Treść główna

Miasto i Gmina Gryfino rusza z projektem, który ma mieszkańcom i turystom umożliwić odkrywanie potencjału wsi znajdujących się na terenie gminy Gryfino.

Prezentujemy wyjątkowy, kompleksowy pakiet krajoznawczy. A w nim przewodnik, mapa, serwis internetowy, panoramy miejscowości i tablice informacyjne.

W siedzibie Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie czeka już na chętnych bezpłatny przewodnik - „Poznaj Gminę Gryfino”. To kolejna publikacja z serii „Gryfińskich Spacerowników". Kompleksową wiedzę na temat sołectw zebrał Sebastian Rożko, pracownik CIT. Treść malowniczo zobrazował  Maciej Kurkiewicz Fotografia. Część opisów zawiera kody QR, które za pomocą urządzeń mobilnych przekierują  do panoram wirtualnych w serwisie www.gminagryfino360.pl.

Dla tych, którzy mieszkają daleko, a chcieliby zobaczyć przewodnik już dzisiaj mamy dobrą informację! Jest do pobrania na stronie: https://bit.ly/3km0ZgF

Drugim elementem projektu jest mapa ciekawostek obszarów wiejskich, zintegrowana z serwisem www.gminagryfino360.pl.
W obrazowy sposób prezentuje całą gamę ciekawych miejsc, obiektów, aktywności i produktów, które warte są zobaczenia i spróbowania. Jej autorem jest Grzegorz Koralewski.

Kolejny element to serwis internetowy www.gminagryfino360.pl, który zawiera komplet panoram sferycznych z wybranych lokalizacji gminy. Wśród panoram znajdziemy między innymi efektowne ujęcie Jeziora Wełtyńskiego, ale i wnętrze jednej z piwnic lodowych.

Panoramy 17 miejscowości posiadają wizytówki – zdjęcia, tekst i opowieść lektora. Taka wirtualna wędrówka po gminie pozwoli lepiej zaplanować wycieczkę w terenie.

Ostatnim elementem projektu są tablice informacyjne zainstalowane w 17 sołectwach gminy Gryfino. Znajdziecie na nich kody QR. Za pomocą urządzeń mobilnych pozwolą przenieść się do serwisu www.gminagryfino360.pl i zdobyć wiedzę o historii i walorach krajoznawczych danej wsi.


▪️ Projekt „Kompleksowy pakiet krajoznawczy obszaru sołectw Gminy Gryfino” zrealizowany został ze środków Gminy Gryfino oraz z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi ▪️


fot. dost.
tekst: dost./oprac.

 

 

 

Najbliższe wydarzenia

Wystawa fotografii "Wspomnienie zimy"
23 03 2023 - 23 03 2023
Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie
Wystawa fotografii "Wspomnienie zimy"
24 03 2023 - 24 03 2023
Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie
7. Gryfiński Transgraniczny Festiwal Biegowy
03 05 2023 - 03 05 2023
Nabrzeże Miejskie w Gryfinie